Zabudnite na vrásky, ktoré Vám robia starosti. Botulotoxinom odstraňujeme najmä dynamické vrásky, spôsobené nadmernou mimikou, ako sú napr. vrásky hnevu medzi obočím,  vrásky v okolí očí, na čele, na koreni nosa alebo v okolí úst. Taktiež  ním korigujeme poklesnuté ústne kútiky, vieme ním  zúžiť tvár  v oblasti  uhlov sánky pri  mohutných žuvacích svaloch, aplikujeme ho pri horizontálnych  vráskach na krku . Vyhladením vrások za zjemnia črty, tvár vyzerá mladšie, sviežejšie.

Všetky zákroky/aplikácie sú vykonávané skúsenou lekárkou s dlhoročnou praxou, ktorá pomohla už stovkám klientom, ktorí sa za ňou s radosťou vracajú, čo zaručuje aj Vašu spokojnosť.

V estetickej medicíne sa botulotoxín využíva pri korekcii mimických vrások už od roku 1990  a vo všeobecnosti patrí k najbezpečnejším a najúčinnejším dermatoestetickým zákrokom.

Botulotoxín je produktom baktérií Clostridium botulinum, v rámci aplikácie sa používa len jeho minimálna dávka, ktorá je 1000-krát menšia ako dávka toxická pre ľudský organizmus a preto je táto metóda veľmi bezpečná.

Botulotoxín dočasne blokuje prenos nervových vzruchov  z nervových  zakončení na mimické svaly v aplikovanej oblasti,  čím potláča aktivitu mimických svalov, čo prispieva k vyhladeniu vrások.  Tie sa postupne stávajú jemnejšie alebo vymiznú úplne,  pri pravidelnej aplikácií  pôsobí preventívne proti vzniku nových vrások.

Botulotoxinom odstraňujeme najmä dynamické vrásky, spôsobené nadmernou mimikou, ako sú napr. vrásky hnevu medzi obočím,  vrásky v okolí očí, na čele, na koreni nosa alebo v okolí úst. Taktiež  ním korigujeme poklesnuté ústne kútiky, vieme ním  zúžiť tvár  v oblasti  uhlov sánky pri  mohutných žuvacích svaloch, aplikujeme ho pri horizontálnych  vráskach na krku . Vyhladením vrások za zjemnia črty, tvár vyzerá mladšie, sviežejšie.

  • Botulotoxín sa aplikuje podkožne do mimického svalu veľmi tenkou ihlou, procedúra je bezbolestná
  • Mierne začervenanie a ľahký opuch po vpichoch vymizne do 1-2 hodín po aplikácii, výnimočne môžu vzniknúť v mieste aplikácie modrinky, ktoré sa vstrebú v priebehu niekoľkých dní
  • Po aplikácii si nelíhať a nepredkláňať sa 4 hodiny, precvičovať mimiku, vyhýbať sa fyzickej aktivite po dobu 3 dní
  • Po aplikácii nechodiť do solária, sauny, na kozmetiku a tvárovú masáž po dobu 2 týždňov
  • Účinok nastúpi do 3 dní a plne sa rozvinie do 2 týždňov po aplikácii
  • Doba účinku trvá 3 – 4 mesiace, nakoľko sa jedná o dočasné vyradenie mimických svalov z ich funkcie, po opakovaných aplikáciach sa efekt zvyčajne predlžuje
  • Zákrok sa robí celoročne
  • Používame originálny produkt od renomovaného farmaceutického výrobcu Ipsen Biopharm z Veľkej Británie,  preparát má FDA a CE certifikáciu
Scroll to Top